TİTREŞİMLİ SEVİYE ŞALTERLERİ

ELT titreşimli seviye şalteri – çatal tip seviye şalteri katı ve sıvı akışkan tanklarında limit kontrol imkanı sağlar. Hareket eden mekanizması olmadığı için yıpratıcı veya yoğun akışkanların seviye kontrolünde tercih edilir. 

Titreşimli çubuk, tek bir elemanla ayarlanmış mekanik eleman tipi seviye algılama cihazıdır. Titreşim sensörleri montajından sonra istenilen hassasiyet aralığında ayarlanır. Enerji verildiğinde kendi doğal rezonansında titremeye başlar. Akışkanın varlığı titreşim genliğini eşiğin altına düşürdüğünde elektronik tarafından algılanır, böylece titreşimin genliğini gözlemleyerek seviye tespit edilir.

Uygulamalar : 

Konteynerlerde, haznelerde, silolarda boş ve talep alarmı serbest akışlı tozlar ve granüller ve çeşitli tiplerde yığınlar ve tozlar içeren tipik uygulamalar, tahıllar, fasulye, yemeklik yağ,  şeker, hayvan yemi, pirinç bitkileri, deterjanlar, boya toz, tebeşir, alçı taşı, uçucu kül, çimento, kum, plastik granüller, baharatlar,  süt tozu vb.

ELT SERİSİ

ELT SERİSİ

ELT titreşimli seviye şalteri , diğer titreşimli seviye şalteri türlerinden biridir. Diğer sensörlerin aksine materyallerin prob üzerine yapışmasından, darbelerden etkilenmez.
 
Özellikleri;
ELT 100 serimizde Akışkan olarak Sıvı , Katı ve Toz alanlarında ölçüm yapmaktadır.
Islak Kısımlar 316 Paslanmaz Çeliktir.
Çatal Malzemesi 316 Paslanmaz Çeliktir.
Muhafaza Malzemesi Alüminyum , Paslanmaz Çeliktir.
Çalışma Sıcaklığı (-) 20°C…(+) 150°C (Std.) Ops. 200 °C'dir.
Ortam Sıcaklığı (-) 20°C…(+) 80°C'dir.
Butona Tıklayınız.
Whatsapp us
Scan the code
Hoşgeldiniz :)
Temsilcimizle İletişime Geçmek İçin Whatsappınızı Açın :)