ELG MODELLERİ

Manyetik Seviye Göstergeleri

Manyetik seviye göstergeleri basınçlı bir kaba by-pass yöntemi ile bağlanan dayanıklı ve flanşlı paslanmaz bir borunun içine yerleştirilen manyetik şamandıra ile seviyenin takip edilmesi yöntemine dayanır. Kapalı kaplarda sıvı seviyesinin aynı olması prensibi ile şamandıra tank içindeki akışkanın seviyesi kadar yükselir ve boru önündeki gösterge flaplarını çevirir.

ELG manyetik seviye göstergeleri; oldukça uzun ömürlü olması, zor şartlara dayanabilmesi, sahada gözlem imkânı sunması ve elektrik beslemesi olmadan çalışabilmesi açısından tercih sebebidir. Ayrıca boru dışına bağlanan ELG-T serisi manyetik transmitterleri ile anlık seviye takibi imkânı sunabilir. Akışkan cinsine ve yoğunluğuna göre uygun şamandıra seçilir.

 

Uygulama Alanları:

ELG manyetik seviye göstergeleri kullanım itibariyle en çok gaz ve yakıt sektöründe ve yüksek sıcaklık kazanlarında tercih edilir. Tanka montaj uygunluğu açısından yüksek uzunluklarda dönüş payı ve şamandıra payı kadar ek mesafe hesaba katılmalıdır.

·        Petro-Kimya sanayisi

·        Yüksek sıcaklık ve basınç kazanları

·        Elektriksiz sahalar

·        Tank ve PLC kontrol mesafesi uzak olan tesisler

 

ELG SERİSİ

ELG SERİSİ

ELG manyetik by-pass seviye göstergeleri tank, kazan ve depoların dış veya üst yüzeylerine monte edilir. Seviyeyi kolaylıkla ve yüksek doğrulukla görme imkanı verir. Diğer mekanik yöntemli ölçüm sistemlerine göre daha ekonomik olup, montaj ve bakım kolaylığı ile birlikte değişik montaj şekilleriyle kullanıcıya avantajlar sağlar.
 
Özellikleri;
ELG serimizde çalışma sıcaklığımız (-)40…(+)180°C, (-)40…(+)360°C Ops. 360°C’dir
Bağlantı Malzemelerimiz 304 Pas. Çelik Ops. ve 316 Pas. Çelik, Titanyum.
Çalışma Basıncımız ise (-)16…(+)100 bardır.
Şamandıra Malzemesi 304 Pas. Çelik Ops. ve 316 Pas. Çelik, Titanyum.  
Butona Tıklayınız.
Whatsapp us
Scan the code
Hoşgeldiniz :)
Temsilcimizle İletişime Geçmek İçin Whatsappınızı Açın :)