ECAPm MODELLERİ

ECAPm OEM kapasitif seviye transmitteri katı ve sıvı malzemelerin seviye takibinde; toz, köpük, kir veya benzeri partiküllere rağmen hassas oransal ölçüm imkânı sunar. Ekonomik yapısı sayesinde birçok oransal ölçüm yönteminden daha uygundur ve OEM olarak üreticiler tarafından tercih edilir.

Kapasitif ölçüm prensibi elektrod ve tank yüzeyi arasında, kütleye bağlı değişen kapasite değerinin algılanmasına dayanır. Sensör elektrodu, kurulum gerçekleşmesi sonrasında istenilen noktaya kadar malzeme içerisine daldırılır. Sensörün akışkana temas ettiği ilk nokta 4mA, maksimum nokta ise 20mA olarak tanıtılır. Böylece yalnızca malzemenin oluşturduğu özgün kapasiteyi algılayan sensör, akışkan içindeki diğer materyallerden etkilenmez ve yüksek bir hassasiyet sunar.

ECAPm OEM kapasitif transmitter, makine imalatçıları ve özel projeler için hazırlanmıştır.

 

Uygulama Alanları:

ECAPm kapasitif sensörlerin endüstriyel seviye ölçümünde bir alan sınırı yoktur. Su ve yakıt tanklarının oransal vana kontrolünde, agresif kimyasalların seviye ölçümünde, toz veya hububat gibi kuru katıların dolum-boşaltım sistemlerinde; hatta zift gibi çok sıcak ve yapışkan malzemelerin seviye tespitinde kullanılabilir.

Yakıt takip ve kaçak sistemlerinde, ilaç sanayisinde, denizcilik sektöründe, plastik ve benzeri hammadde imalatında, un ve yem depolarında sıklıkla tercih edilir.

 

 

ECAPm 300 SERİSİ

ECAPm 300 SERİSİ

ECAPm seviye transmitterleri, iletken sıvılarda, düşük iletkenlikli sıvılarda, katı partiküllü ve toz malzemelerde, yapışkan ve asit/bazik sıvılarda seviyenin ölçülmesi amacıyla kullanılan kapasitif seviye sensörüdür.
 
Özellikleri;
ECAPm 300 (Katı partiküllü malzemeler) serimizde ki Bağlantı Malzemesi 304 Pas. Çelik Ops.316 Pas. Çelikdir.
İzolasyon Malzemesi PFA Std. Ops. PTFE
Muhafaza Malzemesi Alüminyumdur.
Çalışma Basıncı Maks.150 bar (Modele göre değişir)
Çalışma Sıcaklığı Maks. 150°C (Modele göre değişir) Soğutucu aparatı ile 200°C’ye kadardır.
Ortam Sıcaklığı (-)20°C…(+)60°C’dir.
Elektrik Bağlantısı Klemensdir.
Butona Tıklayınız.
Whatsapp us
Scan the code
Hoşgeldiniz :)
Temsilcimizle İletişime Geçmek İçin Whatsappınızı Açın :)