ECAS MODELLERİ

Kapasitif Seviye Şalteri

Kapasitif Seviye Şalterleri katı ve sıvı malzemelerin seviye yönetiminde; toz, köpük, kir veya benzeri partiküllere rağmen yüksek hassasiyette limit kontrol imkânı sunar.

Kapasitif ölçüm prensibi elektrod ve tank yüzeyi arasında, kütleye bağlı değişen kapasite değerinin algılanmasına dayanır. Sensör elektrodu, kurulum gerçekleşmesi sonrasında istenilen noktaya kadar malzeme içerisine daldırılır ve sensörün okuduğu değer limit seviye olarak kaydedilir. Böylece yalnızca malzemenin oluşturduğu özgün kapasiteyi algılayan sensör, akışkan içindeki diğer materyallerden etkilenmez ve yüksek bir hassasiyet sunar.

ECAS kapasitif şalter, en zor şartlar için tasarlanmıştır. Yüksek sıcaklık ve basınçlı ortamlarda bile uzun bir kullanım ömrü sunar. 

Uygulama Alanları : 

Sıvı tankları, glikol tankları, gıda makinalar, soğutma sıvı  tankları, gemiler , salamura tankları, atık su, şarap depoları, temiz su depoları… Yağ tankları, CO₂ sıvı tankları, yüksek sıcaklıklı tanklar, düşük iletkenlikli sıvılar. Tahıl deposu, çimento silosu, kum, hamur, süt tozu, yem, un, organik ve plastik granül tankları. Sıcak yapışkan ve yüksek viskoziteli asit ve kimyasal sıvılar.

ECAS 300 SERİSİ

ECAS 300 SERİSİ

ECAS seviye şalteri iletken sıvılarda, düşük iletkenlikli sıvılarda, katı partiküllü toz malzemelerde, yapışkan ve asit/bazik sıvılarda seviyenin kontrolü amacıyla kullanılan kapasitif seviye sensörüdür.
 
Özellikleri;
ECAS 300 serimizde Katı Partiküllü Malzemeler ölçülmektedir.
Bağlantı Malzemesi 304 Pas. Çelik Ops. 316 Pas. Çelikdir.
İzolasyon Malzemesi PTFE, PFA Ops. Peek, Seramikdir.
Çalışma Basıncı (-) 1 bar…100 bar (Modele göre değişir.)
Ortam Sıcaklığı (-) 20°C…(+) 60°C'dir.
Butona Tıklayınız.
Whatsapp us
Scan the code
Hoşgeldiniz :)
Temsilcimizle İletişime Geçmek İçin Whatsappınızı Açın :)