BASINÇ ŞALTERLERİ

EPS 200 fark basınç şalteri kompakt dizaynı ile sıvı akışkanlarda fark basıncını ölçerek kontak çıkışı almak için kullanılan ekonomik ve kolay uygulanabilir bir şalterdir. Şalterin dizaynında yay , piston ve diyafram kullanılmıştır. Oluşan fark basınca göre yayın pistonu hareketlendirmesi ile ayarlanan mikro şalterin konumu değişir. Şalter istenen değerlerde imal edilebildiği gibi kullanıcı tarafından da ayarlanabilir. Proses hattındaki akışkanın veya havanın basınç değerini kontrol için kullanılır. Paslanmaz-Plastik Basınç şalterleri imalatımız mevcuttur.

Çalışma Prensibi ;
Gövde içinde sıkıştırılan yay ile önüne konan diyafram basınç ile hareket eder. Ayarlanan basınç değerine göre kontağı tetikleyerek kontak çıkışı elde edilir. Basıncın ayarlanan seviyenin altına düşmesi ile kontak eski konumuna geri döner. Yüksek hassasiyetli ve uzun ömürlü kontak kullanılır.

Filtrelerdeki kirliliği tespit etmek için ideal bir modeldir. Filtrenin iki tarafındaki basıncın farkını izleyerek fark basınç değeri artarsa filtrenin tıkandığı anlaşılır. Filtre kontrol sensörü sıvı akışkanlar için fark basınç şalteri , Fark Basınç Aletleri (SIVI AKIŞKANLAR İÇİN) , Differential Pressure Switch (For Liquid Fluid) gibi isimlerlede adlandırılabilir.

Butona Tıklayınız.
Whatsapp us
Scan the code
Hoşgeldiniz :)
Temsilcimizle İletişime Geçmek İçin Whatsappınızı Açın :)