EX-PROOF KAPASİTİF SICAKLIK SENSÖRLERİ

DX-ETT exproof kapasitif atex sıcaklık sensörleri patlayıcı ortamlarda katı ve sıvı malzemelerin atex seviye kontrolünde; toz, köpük, kir veya benzeri partiküllere rağmen yüksek hassasiyette limit kontrol imkânı sunar.

Kapasitif ölçüm prensibi elektrod ve tank yüzeyi arasında, kütleye bağlı değişen kapasite değerinin algılanmasına dayanır. Sensör elektrodu, kurulum gerçekleşmesi sonrasında istenilen noktaya kadar malzeme içerisine daldırılır ve sensörün okuduğu değer limit seviye olarak kaydedilir. Böylece yalnızca malzemenin oluşturduğu özgün kapasiteyi algılayan sensör, akışkan içindeki diğer materyallerden etkilenmez ve yüksek bir hassasiyet sunar.

DX-ETT exproof kapasitif sıcaklık sensörleri, en zor şartlar için tasarlanmıştır. Yüksek sıcaklık ve basınçlı ortamlarda bile uzun bir kullanım ömrü sunar.

Uygulama Alanları:

DX-ETT exproof kapasitif sensörlerin endüstriyel seviye ölçümünde bir alan sınırı yoktur. ATEX sertifika gerektiren tankların pompa veya vana kontrolünde, patlayıcı kimyasalların alarm çıkışında, toz veya hububat gibi kolay tutuşan kuru katıların dolum-boşaltım sistemlerinde; yakıt depolama ve dağıtım tesislerinde seviye tespitinde kullanılabilir.

ETT SERİSİ

ETT SERİSİ

Rezistans termometreler endüstride hassas sıcaklık ölçümü istenilen yerlerde kullanılmaktadır. İletkenin elektriksel direncinin sıcaklığa bağlı olarak değişim temeline dayanır.
 
Özellikleri;
DX-ETT serimizde ki ölçü sahamız (-)50°C…(+)200°C'dir.
DX-ETT 02 ve DX-ETT 03 serilerimizde mekanik bağlantılarımız  R 1/2" (Std)'dır.
Ortam sıcaklığımız ise (-)20°C…(+) 60°C'dir.
Sensör olarak 1 x pt100 3 kablolu Sınıf B (EN 60751) Ops. Seçilebilir.
Malzemelerimiz 304 Pas. Çelik Ops.316 Pas. Çelik
Dalma boyu isteğe bağlı değişiklik gösterebilir.
Dalma çapımız ise 6 / 9 / 11 /14 mm'dir.
Muhafaza: Alüminyumdur.
Butona Tıklayınız.
Whatsapp us
Scan the code
Hoşgeldiniz :)
Temsilcimizle İletişime Geçmek İçin Whatsappınızı Açın :)