DEBİMETRELER

Akış hatlarından geçen debi miktarının gözlenmesine imkan veren mekanik ve elektronik debimetre modellerine buradan ulaşabilirsiniz.

Mekanik debimetreler akışın ölçeklendirilmiş özel bir tüp içerisinden geçirilerek şamandırayı kaldırması prensibi ile çalışır.

Elektronik debimetrelerde ultrasonik dalgalar ile akışın analizi veya iletken sıvılar için elektromanyetik okuma en sık kullanılan yöntemlerdendir.

PLASTİK TÜPLÜ DEBİMETRELER

plastik

debimetre

Skalalı plastik tüp içerisinde hareket eden şamandıra ile akış debisini gösteren mekanik göstergelerdir.

Ölçüm tüpü içerisinde sürtünme olmaksızın serbestçe hareket eden şamandıra, akışkan tarafından itilerek konum değiştirir. Bu değişim akış oranı, şamandıranın ağırlığı, akışkanın yoğunluğu ve viskozitesine bağlıdır. Dikey montaj edilmelidir.

Avantajları:

İzleme kolaylığı
Kontak takılabilir
Kimyasallar için uygundur

CAM TÜPLÜ DEBİMETRELER

debimetre

cam tüplü

Skalalı cam tüp içerisinde hareket eden şamandıra ile akış debisini gösteren mekanik göstergelerdir.

Ölçüm tüpü içerisinde sürtünme olmaksızın serbestçe hareket eden şamandıra, akışkan tarafından itilerek konum değiştirir. Bu değişim akış oranı, şamandıranın ağırlığı, akışkanın yoğunluğu ve viskozitesine bağlıdır. Dikey montaj edilmelidir.

Avantajları:

İzleme kolaylığı
Kontak takılabilir
Islak kısımlar 304 Paslanmaz Çeliktir

MİNİ DEBİMETRELER

debimetre

flow

Küçük akışlar için hassas ayarlanabilen, mekanik debi göstergeleri. Kompakt yapısı ile birçok hatta kullanılabilen ekonomik bir seçenektir.

Küçük akışlar için hassas ayarlanabilen şekilde tasarlanmıştır. Kompakt yapısıyla akışın rahat izlenmesi ve ayarlanabilmesinin yanında ekonomik bir debimetredir.

Avantajları:

Islak kısımlar komple pas. çeliktir
Ayar vanası ile birlikte
Hassas debi ayarı yapılabilir.

ELEKTROMANYETİK DEBİMETRELER

debimetre

flow

Elektromanyetik debimetreler, iletken sıvıların akışlarının ölçülmesinde kullanılan bir ölçüm metodudur. Elektromanyetik debimetre ölçümleri hacimsel olarak;  L/s., L/dk., L/sa., m³/sn., m³/dk, m³/sa. cinsinden yapılır. Elektromanyetik debimetreler,  Faraday’ın İndüksiyon Kanunu’na göre çalışır. Elektromanyetik debimetreler akışkanın iletken olması şartı ile debi ölçümünde en çok tercih edilen ürünlerdendir. İç yapısında oynar parçanın bulunmaması iç kaplamanın akışkanın aşındıramayacağı malzemeden seçilebilmesi, basınç kaybına sebebiyet vermemesi ve mükemmel bir performans göstermesi nedeniyle bir çok alanda tercih edilmektedir. Elektromanyetik debimetreler anlık ve toplam geçen akış miktarının gösterirler ve buna bağlı olarak da elektriksel sinyal üreterek otomasyon sistemine veya mevcut prosese debi bilgisini aktarırlar.

Avantajları:

Ekonomiktir
Devreye alması kolaydır.
Şifreli menü

TÜRBİN DEBİMETRELER

debimetre

flow

Düşük miktarlı akışlar için ölçüm ve gösterim maksadıyla
tasarlanmıştır. Kompakt yapısıyla akışın ölçülmesi ve kontrol edilmesini
en yüksek hassasiyetle sağlar. Kablo ile gövde içine
yerleştirilmiş yüksek hassasiyetli pulse sensörü uzun zamanda doğru değerleri
almamızı sağlar.

Avantajları:

Ekonomiktir.
Kolay monte edilir.
Devreye almak basittir.

seo bölümü. debimetre. debimetreler. plastik tüplü debimetreler. cam tüplü debimetreler. mini debimetreler. elektromanyetik debimetreler. türbin debimetreler. elektro debimetreler. manyetik debimetreler. akış hatlarından geçen debi mikterının gözlenmesine imkan veren mekanik ve elektronik debimetre modellerine buradan ulaşabilirsiniz. Mekanik debimetreler akışın ölçeklendirilmiş özel bir tüp içerisinden geçilerek şamandırayı kaldırması prensibi ile çalışır. ılık kısımlar komple pas. çeliktir. ayar vanası ile birlikte hasas debi ayarı yapılabilir. şamandıra. akış debisi. ölçüm. hareket eden şamandıra. dikey montaj. izleme kolaylığı. kontak takılabilir. ıslak kısımlar 304 pas. çelik. ölçüm içerisinde sürtünme olmaksızın serbestçe hareket eden şamandıra akışkan tarafından iterek konum değiştirir. bu değişim akış oranı şamandıranın ağırlığı akışkanın yoğunluğu ve viskozitesine bağlıdır. a.