EX-PROOF ATEX SEVİYE SENSÖRLERİ

Patlayıcı ortamlarda cihazların kullanılabilme uygunluğunu derecelerine göre tarif eden ATEX Belgesi’ne sahip ve Ex-Proof olarak tabir edilen seviye ölçüm sensörlerine bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

Ensim Sensors özgün muhafazası sayesinde DX grubu ürünler Ex D sertifikasyonuna sahiptir, ayrıca IP66 koruma sınıfındadır. ATEX sertifikalı seviye sensörlerini tamamen fabrikamızda üreterek, Türkiye sanayisinin millileşmesine katkıda bulunduğumuz için gururluyuz.

Ex-Proof özellik gerektiren ortamlarda ölçüm cihazları için bizimle hemen iletişime geçebilirsiniz. Ölçüme ihtiyaç duyduğunuz Zone bölgeleri ve T sınıflarınızı paylaşmanız halinde ihtiyacınız için en uygun sensörü bizimle birlikte belirleyebilirsiniz.

Lonca Makina , hidrostatik seviye alanında dünyanın en iyi markalarından biri olan BD Sensors‘ün Türkiye distribütörüdür.
Tüm modeller için Ex-Proof seçenek sunar.

NOKTASAL KONTROL

DX-ECAS seviye şalteri iletken sıvılarda, düşük iletkenlikli sıvılarda, katı partiküllü toz malzemelerde, yapışkan ve asit/bazik sıvılarda seviyenin kontrolü amacıyla kullanılan kapasitif seviye sensörüdür.

DX-ELS seviye şalteri sıvı seviyesi noktasal kontrolünde tüm standart prosesler için kullanılabilecek modeldir. Yüksek sıcaklık ve basınç veya agresif kimyasallar için lütfen DX-ECAS modeline yönelin.


Basınçlı kazanlarda ve zorlu sıvı tanklarında alarm seviye kontrolü için tasarlanmıştır. Sıvı tanklarında yüksek basınç veya sıcaklığa rağmen noktasal kontrol için uzun ömürlü bir ölçüm imkanı sunar.


Ex-proof kontrol cihazı ile takip edilen iletken sıvı tankları için en ekonomik yöntemdir. Doğru ürün seçildiğinde asla bozulmazlar.


Katı akışkan tanklarında alarm seviye olarak tasarlanmış ve birçok proses ihtiyacına hazır hale getirilmiş gelişmiş motorlu seviye şalterlerdir. Ex-proof katı akışkan tanklar için en ekonomik yöntemdir.

ORANSAL KONTROL


Ex-proof özellikte en hassas ve dayanımlı oransal ölçüm cihazı modelidir. Tüm sıvı akışkanlar ve birçok katı akışkan tankı için uygundur.


Sıvı tankları için oransal ölçüm sunan ekonomik bir yöntemdir. Ölçüm hassasiyeti gerektiren uzun metrajlı sıvı ex-proof tanklar için en uygun modeldir.